Аземи поразен на стартот на Европското кадетско првенство во бокс

Единствениот македонски претставник, Ардијан Аземи, загуби во првото коло завршувајќи ги настапите на Европското кадетско првенство во бокс кое се одржува во Галати, Романија.

Аземи во категоријата +80 килограми беше поразен од Германецот, Миахел Торстен Доблер. Аземи боксуваше мотивирано и со голема желба за победа, но не успеа да пласира прецизни удари што боксерот од Германија го искористи запишувајќи победа од 5-0.

Аземи, како што истакна, ова за него е пред се големо искуство како проверка на можностите меѓу најдобрите кадетски боксери на европскиот континент.

Се вчитува...