Барселона веќе се откажа од титулата… Пике на сурфање (ВИДЕО)

Барселона, се чини, веќе ја губи трката за титулата во Ла Лига со Реал Мадрид. Очигледно е дека каталонскиот тим нема сили во последните две кола да се избори со „кралевите“, па фудбалерите пред финишот на сезоната си добија и слободен ден.

А, Жерард Пике слободниот ден го искористи на најдобар можен начин одлучувајќи да го мине сурфајќи со семејството…

 

Се вчитува...