Бејл буквално се мајтапи со Реал и со Зидан… (ФОТО)

Герет Бејл и натаму продолжува буквално да се мајтапи со Реал Мадрид и Зинедин Зидан.

Велшанецот е отпишан од страна на францускиот стратег, Реал без него ита кон титула, па Бејл се одлучи револтот да го искажува со максимално непочитување кон клубот и Зидан.

Пред неколку дена спиеше на клупата за резервни фудбалери, е синоќа повторно привлече внимание со своите постапки на клупата. Навивачите на Реал се се повеќе бесник, уверени дека ова е огромно омаловажување на клубот едвај чекаат негово заминување. Но, на Бејл не му се брза со платата која е поголема од 20 милиони евра по сезона и договор до 2022 година.

 

Се вчитува...