Бојана Поповиќ го објави списокот за контролните дуели со Македонија

Селекторката на женската ракометна репрезентација на Црна Гора, Бојана Поповиќ го објави списокот на ракометарки за контролните натпревари против Македонија кои ќе се играа на 7. и 10 октомври во склоп на ЕХФ неделата.

На списокот не се најдоа Џурџина Јауковиќ и Катарина Џаферовиќ за кои заврши сезоната поради повреда на предните вкрстени лигаменти, додека Андреа Кликовац се прости од репрезентацијата по завршувањето на Летните олимписки игри во Токио.

СПИСОК НА РАКОМЕТАРКИ ЦРНА ГОРА: Марина Рајчиќ, Марта Батиновиќ, Анастасија Бабовиќ, Љубица Ненезиќ, Татјана Брновиќ, Ема Рамусовиќ, Николина Вукчевиќ, Јованка Радичевиќ, Мајда Мехмедовиќ, Дијана Мугоша, Ивона Павичевиќ, Дијана Ујкиќ, Нина Булатовиќ, Матеа Плетикосиќ, Итана Грбиќ, Милена Раичевиќ, Јелена Деспотовиќ, Тања Ашанин, Наташа Чоровиќ, Џурџина Маловиќ,

Се вчитува...