Брзо стана „дебелко“: Пензијата му годи на Весли Снајдер (видео)

Весли Снајдер пред околу еден месец објави дека ја завршува кариерата, а според најновите фотографии и видеа, на холандскиот плејмејкер очигледно му станало јасно дека со толкав стомак нема да може ни да стои 90 минути, камоли да потрча по фудбалски терен.

Снајдер денеска се појави во ложата на стадионот на Утрехт за домашниот меч со Венло, а присутните беа изненадени од појавата, некогаш „ситниот“ фудбалски генијалец сега делува „масивно“.

Се вчитува...