Чешка пресилна за подмладената Македонија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Женската ракометна репрезентација на Македонија со два пораза го заврши првиот квалификациски прозорец за пласман на следното Европско првенство. По гостинскиот неуспех кај Шведска, поразена и е на домашен терен од Чешка.

Солидното издание кое траеше 40-тина минути за жал го водоа само оние кои кои беа присутни во полупразната арена „Борис Трајковски“. Следниот квалификациски предизвик за македонската репрезентација е во март следната година кога ќе одигра два дуела против Португалија.

 

Се вчитува...