Чудесниот нокаут: Некои „тепаат“, Хабиб успива ривали (видео)

Хабиб Нурмагомедов ја потврди својата доминација во УФЦ откако вечерва во голем стил ја доби „борбата на годината“ во која за противник го имаше Американецот Гајте.

Дагестанецот доминираше од самиот почеток на борбата, но клучниот момент се случи во втората рунда. Гатје успеа да го крене Нурмагомедов и да се најде над него, но Хабиб тогаш изведе неверојатен маневар, со ногите успевајќи да го задуши противникот, кој „заспиен“ падна на партерот.

Погледнете го овој фантастичен потег на Нурмагомедов…

Се вчитува...