Џани со емотивна порака – Горан секогаш ќе бидеш моја инспирација… Селекторе направи да испишеме историја … (ФОТО)

Езгијан Алиоски со емотивна објава на социјалните мрежи им се заблагодари на Игор Ангеловски и Горан Пандев за се што направија за репрезентативниот фудбал во Македонија во изминатите шест години. Горан Пандев дефинитивно ја заврши репрезентативната кариера, додека Игор Ангеловски веќе нема да е селектор на А-тимот.

„Горан Пандев. Ти секогаш ќе бидеш моја инспирација. Ангеловски во овие шест години кои ги поминавме заедно ти направи да испишеме историја! Нема зборови со кои можам да кажам колку сум благодарен за тоа“, напиша Алиоски на инстаграм. 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by gjanni alioski (@gjanni.alioski)

Се вчитува...