Џани со супер изненадување за дечињата од родното Црнилиште (ФОТО)

Македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски и по завршувањето на фудбалското Европско првенство повторно го привлекува вниманието на македонската јавност, а овојпат Џани направи урнебенска фотографија со дечињата од неговото родно место, прилепското Црнилиште.

По репрезентативните обврски на ЕП за Македонија, сега е време за одмор и рехабилитација, па овој период Езгјан го искористи за посета на Црнилиште. Одличниот фудбалер на Лидс не ги заборави своите почетоци, па одлучи да го посети фудбалскиот клуб – Црнилиште и да ги израдува најмладите. Тој се сретна со децата од селото кои се и членови на фудбалскиот клуб, а оваа средба ја овековечија со заедничка фотографија.

 

 

 

Се вчитува...