Џио Струмица ја одбрани титулата

Одбојкарите на Џио Струмица ја одбранија домашната одбојкарска титулата откако ја добија со 3-0 во победи финалната серија со Шутова. Струмичани вечерва го добија вториот натпревар од финалето со 3-0 (25:23, 25:22, 25:17)  во сетови, а во серијата влегоа со почетна предност од една победа.

Пред домашните навивачи, струмичките одбојкари го потврдија фавортискиот статус и без поголеми прблеми се избориј аза пбоедата која им носи ново славје.

За Џио СТрумица ова е шеста двојна круна, втора последовна, оваа екипа и минатата година ги освои и титулата и пехарот во Купот на Македонија.

Се вчитува...