Добра пијанка на Пјаниќ: Плачеше во прегратките на татко му поради трансферот од Јуве во Барселона (ВИДЕО)

Миралем Пјаниќ на вистински балкански начин го прослави трансферот од Јувентус во Барселона. Одлучи да приреди журка со Шериф Коњевиќ, притоа со солзи во очите и алкохол во раката добро опуштајќи се во прегратките на својот татко.

Пјаниќ, по дуелот со Џенова, во Луксембург со семејството го прослави трансферот… Една песна од Коњевиќ во која се опева врската меѓу таткото и синот очигледно посебно го погоди, па добро се исплака заедно со неговиот татко Фахрудин…

 

Се вчитува...