Два гола на Адеми во триумфот на Динамо Загреб

Македонскиот фудбалски интернационалец Аријан Адеми беше стрелец на два гола за Динамо Загреб во триумфот (2-4) на гости против Осијек. „Модрите“ комплетно го скршија отпорот на домаќинот, поведоа со убедливи 0-4, а потоа Осијек барем малку го ублажи поразот.

Аријан Адеми беше стрелец на вториот и на четвртиот гол на овој меч, во 38. и во 68.минута на натпреварот.

Се вчитува...