Два гола за Кузмановски во новиот пораз на Вецлар во Бундеслигата

Вецлар во кој игра нашиот Филип Кузмановски, а во стручниот штаб е Филип Миркуловски го доживеа и четвртиот пораз во новата сезона во германската Бундеслига.

Овојпат подобар од Вецлар беше Лајпциг кој на домашен терен славеше со 36-30 и го закова на дното клубот на Кузмановски и Миркуловски.

Нашиот репрезентативец натпреварот го заврши со два постигнати гола од пет обиди.

Се вчитува...