Едногласна одлука на состанок од 14-минути: Флорентино Перез останува претседател на Реал Мадрид

Флорентино Перез ќе остане претседател на Реал Мадрид до 2025 година. Синоќа во „Кралскиот клуб“ се одржал состанок на Управниот одбор на клубот на кој е заклучено дека Флорентино Перез е единствениот кандидат за следниот мандат што се однесува до функцијата претседател.

Поради едногласната одлука, немало потреба од одолговлекување, па Перез повторно ја доби поддршката од кралскиот клуб и е избран за претседател со мандат кој ќе трае до 2025 година.

Средбата во просториите на Реал Мадрид траела само 14 минути, а набргу потоа клубот на официјалната веб-страница потврди дека Перез останува претседател на Реал.

 

 

Се вчитува...