ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Денешниот предлог за сингл на денот доаѓа од кошаркарската Евролига, меч што се игра во Франција.

СИНГЛ НА ДЕНОТ

АСВЕЛ – ВАЛЕНСИЈА           1

Екипата на Асвел извонредно ја стартуваше евролигашката сезона на натпреварите на домашен терен, земајќи скалпови на неколку фаворити. Овој тим потоа влезе во криза, загуби три натпревари во низа пред своите гледачи, за на последниот дуел рутински да слави над Баерн со 75-65.

Во последните три кола францускиот претставник гостуваше и претрпе три порази, но за очекување е на враќањето дома Асвел да ја врати самодовербата и да одигра на високо ниво и против Валенсија. Шпанците играат се подобро, успеаја да се искачат на осмото место на табелата, но пред нив е пеколно тежок предизвик да се задржат на позицијата која води во четвртфиналето од елитното европско натпреварување.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Ексетер – Кру                    3+

Филде – Нотс Каунти     3+

Кротоне – Пиза                1 и 2+

Лех – Горник З.                1

Се вчитува...