ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Интересни натпревари се денеска на понудата за обложување, ова се нашите предлози…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Спарта П. – Острава         1 и 2+

Спарта се наоѓа на слабото седмо место на табелата во чешкото првенство, па националниот куп останува последна шанса за трофеј за овој гигант.

Традицијата е на страната на Спарта во пресрет на денешниот натпревар против Острава, со оглед на фактот дека на последните четири меча во Прага домашниот тим забележа четири победи, притоа постигнувајќи најмалку по два погодоци. Острава игра добро, моментно се наоѓа на четвртото место на табелата, но Спарта сепак ја има фаворитската улога на овој дуел.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Мирандес – Р. Сосиедад             3+

Лион – ПСЖ                                   2

Баер Л. – Ун. Берлин                   1 и 2+

Гл. Ренџерс – Хамилтон             2+ п.п.

Се вчитува...