ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Нашиот предлог за сингл на денот се однесува на последниот осминафинален дуел од ФА Купот на Англија…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Дерби – Манчестер Ј.             2 и 0-3 гола

Манчестер Јунајтед се стабилизираше и влезе во успешна серија, тимот на Солскјер во последните осум средби во сите натпреварувања не знае за пораз (пет победи и три реми). За очекување е добрата серија да продолжи и на дуелот против Дерби, тим предводен од клупската легенда на „ѓаволите“, Вејн Руни.

Дерби е едно од најголемите разочарувања во Чемпионшип-дивизијата, не успеа да се вмеша во борбата за влез во Премиер-лигата, а ФА Купот е единствената светла точка на „овните“ сезонава.

Сепак, квалитетот е на страната на Јунајтед, па се очекува гостите да стигнат до победа што ќе ги однесе во четвртфиналето, во меч што нема да биде премногу ефикасен.

 

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Салцбург – ЛАСК              3+

Зенит – Жалгирис            1 хенд.

С. Етјен – Рен                     1х и 2+

Дарушафака – Виртус     2

Се вчитува...