ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Нови интересни натпревари се на програмата на спортските терени ширум Европа, шанса за богата добивка…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Алавес – Валенсија              3+

Традицијата налага овој натпревар да се типува на голем број на погодоци, ако се знае дека последните десет дуели меѓу Алавес и Валенсија (осум во Ла Лига и два во Копа дел реј) редовно завршувале 3+. Од последните три меча во Виторија меѓу овие ривали, два добил Алавес со 2-1, а еднаш славеле гостите со истиот резултат.

Валенсија претрпе порази со по најмалку три примени гола на последните три гостувања (со Хетафе и Реал Сосиедад во Ла Лига и со Аталанта во ЛШ), „лилјаците“ одиграа 3+ на седум од последните осум меча надвор од својот стадион, серија што се очекува да продолжи и на денешиот дуел.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Химки – Фенербахче                     2

Ц. Звезда – Макаби                       2

Ол. Марсеј – Амиен                       1 и 2+

Волендам – Јонг Ајакс                  4+

Се вчитува...