ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Богата понуда за обложување, ова се нашите предлози за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Вулверхемптон – Брајтон            1 и 2+

Вулверхемптон забележа две победи во последните две кола од Премиер-лигата, притоа постигнувајќи шест погодоци. „Волците“ вообичаено играат цврсто во одбраната, сега во ритам влегоа и напаѓачите, па за очекување е серијата да продолжи и на дуелот со Брајтон.

Гостите се наоѓаат во слаба форма, во последните осум кола не знаат за триумф, па тешко дека ќе успеат да најдат начин да го совладаат расположениот домашен состав. Вулверхемптон се наоѓа на само три бода од Челси, кој е четвртопласиран, па јасно е дека домаќините максимално мотивирани ќе влезат во преостанатиот дел од сезоната, во обид првпат во клупската историја да обезбедат влез во Лигата на шампионите.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Волфсбург – Лајпциг               2

Херта – Вердер                          1

Хетафе – Селта                          1

Шефилд Ј. – Норвич               1

Се вчитува...