ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

„Граѓаните“ подготвуваат одмазда за неочекуваниот пораз на домашен терен во првиот дел од сезоната…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Ман. Јунајтед – Ман. Сити             2 и 3+

„Црвените ѓаволи“ влегоа во посакуваната форма, но прашање е дали ќе можат да го неутрализираат големиот градски ривал, кого го одликува беспрекорна игра во нападот. „Граѓаните“ се мотивирани за одмазда по поразот на домашен терен во првото овосезонско дерби. Оттогаш избраниците на Гвардиола го елиминираа Јунајтед од лига-купот токму благодарение на рутинската победа на „Олд Трафорд“, издание што гостите ќе се обидат да го повторат и на денешниот дуел.

Сити во последните седум дена најпрвин го преслуша Реал среде Мадрид, па рутински стигна и до трофејот во Лига-купот на Англија, серија што се очекува да продолжи и на денешното градско дерби.

 

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Челси – Евертон                1

Милан – Џенова                1

Леванте – Гранада            1

Матерсбург – ЛАСК          2

 

Се вчитува...