ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за денешниот ден, во осиромашената понуда поради одложувањата на натпревари…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

ЛАСК – Манчестер Ј.                 ГГ 3+

ЛАСК се бори за да го симне Салцбург од тронот на австрискиот фудбал, но паралелно со тоа оваа екипа игра одлично и во Лигата на Европа. На домашен терен во групната фаза ги совлада Розенборг, ПСВ Ајндховен и Спортинг, во 1/16 финалето беше подобар од АЗ Алкмар, постигнувајќи десет погодоци на овие четири средби пред своите навивачи.

Реномето на Манчестер Јунајтед им ја носи на „црвените ѓаволи“ фаворитската улога, но јасно е дека тимот на Солскјер нема да има нималку лесна задача во Австрија. Сепак, за очекување е двете екипи да го најдат патот до противничката мрежа, дуелот да биде ефикасен, па нашиот предлог за оваа средба е гол-гол три плус.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Волфсбург – Шахтјор                3+

Г. Ренџерс – Баер Л.                  1х и 2+

Башакшехир – Копенхаген     1 и 2+

Ајнтрахт – Базел                         1

Се вчитува...