ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Се побогата е понудата за обложување со зголемувањето на бројот на држави во кои повторно се игра фудбал…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Лајпциг – Падерборн             1 и 4+

Лајпциг на последните две домашни средби се „лизна“, ремизирајќи против Аугсбург и против Херта. Дуелот со Падерборн е идеална можност за враќање на победнички патеки, но и за ново голгетерско шоу на избраниците на Нагелсман, кои на последните две гостувања постигнаа дури девет гола.

Во прилог им оди и слабата игра во одбрана на денешниот ривал, Падерборн во минатото коло прими дури шест гола на домашен терен од Борусија Дортмунд, Во првиот овосезонски натпревари меѓу овие ривали Лајпциг на гостински терен го совлада Падерборн со 2-3, а ефикасен меч се очекува и попладнево.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Ајнтрахт – Мајнц                   1

Арминија – Нирнберг          1

Јагиелонија – Висла П.        1

Либерец – Мл. Болеслав     1

Се вчитува...