ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ново коло, нова шанса за добивки во обложувалниците, ова се нашите предлози за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Белененсес – Спортинг Л.         2 и 2+

Домаќините ќе бидат ослабени со неиграњето на шест првотимци (Акас, Сантош, Фереира, Силва, Рибеиро и Варела), со што уште повеќе им се отежнува задачата во обид да ја прекинат серијата слаби игри против Спортинг. Традицијата е целосно на страната на гостите од Лисабон, тимот на нашиот Стефан Ристовски има пет победи и едно реми на последните шест средби со Белененсес.

На последните пет гостувања на овој ривал Спортинг забележа четири победи и едно реми, a на последните две Ристовски и соиграчите постигнаа дури 12 погодоци (3-4, 1-8).

 

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Севилја – Валјадолид     1 и 2+

Ријека – Горица                1 и 2+

Зенит – Кр. Советов        1 и 3+

Архус – Алборг                 1

Се вчитува...