ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за денешниот ден, кој нуди богата програма за обложување…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Осасуна – Леганес             1

Традицијата налага на овој натпревар да се типува на триумф на домаќините, особено ако се знае дека последните три меча во Памплона меѓу Осасуна и Леганес завршија со идентичен резултат, 2-1 за Осасуна.

Во прилог на домашниот состав одии фактот дека Леганес игра слабо на гостувањата, цела сезона само еднаш се радувал надвор од својот стадион, а на 15-те досегашни гостувања фудбалерите на Леганес постигнаа само девет погодоци и неслучајно се претпоследни на табелата.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Норвич – Манчестер Ј.        2 и 2+

Атлетико М. – Алавес           1 и 3+

Лидс – Фулам                          1

Селта – Барселона                 2

Се вчитува...