ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за обложување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Удинезе – Аталанта           2 и 3+

Аталанта игра беспрекорно во нападот по паузата, на две средби постигна дури седум погодоци (четири на Сасуоло, три на Лацио), а се очекува сино-црните да продолжат во ист ритам и на денешното гостување против УДинезе. Бодовите им се потребни во трката за четвртото место и учество во ЛШ, додека на спротивната страна „фриулијаните“ се без триумф уште од 12 јануари, кога го совладаа Сасуоло со 3-0.

Дополнителен проблем за домаќините е отсуството на двајца клучни фудбалери, Мондрагора заработи тешка повреда минатото коло, додека Де Пол нема да настапи поради суспензија. И традицијата е на страната на Аталанта, овој тим има максимални четири победи на последните четири дуели со Удинезе, а првиот овосезонски натпревар меѓу овие ривали заврши со убедлив триумф на тимот од Бергамо од 7-1.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

ЛАСК – Волфсбергер             1

Вилјареал – Валенсија          1

Лестер – Челси                        Х2 и 2+

Парма – Интер                        2 и 2+

Се вчитува...