ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Вадуз – Грасхоперс                  4+

Пресметка на две екипи кои водат жестока борба за второто место, кое носи во баражот за влез во елитното швајцарско фудбалско друштво. Натпреварите на двата тима се крајно ефикасни во последно време, претходните две средби на Вадуз (и три од последните четири) завршиле 4+, а најмалку четири гола се постигнати и на три од последните натпревари што ги одигра тимот на Грасхоперс.

Три од последните четири меѓусебни пресметки на Вадуз и Грасхоперс завршиле ГГ 4+, тренд што се очекува да продолжи и на денешниот дуел.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Кротоне – Беневенто           1 и 2+

Арау – Лозана                        2 и 2+

Асане – Сонгдал                    ГГ 3+

Валур – Акранес                   ГГ 3+

Се вчитува...