ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Интересни натпревари се дел од денешната понуда за обложување, ова се нашите предлог-типови…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Еспањол – Леганес               1

Дуел на двете последни екипи во Ла Лига, на кој само победникот би можел да ја фати „сламката на спасот“ и да се обиде во завршницата чудесно да стигне до опстанок. Еспањол е тотално разочарување цела сезона, но денешниот дуел со Леганес е можност овој тим да стигне до една од ретките победи.

Леганес е тим што традиционално игра слабо на гостувањата, на 16 средби надвор од својот стадион има постигнато само десет погодоци. Згора на тоа, гостите ќе допатуваат ослабени поради неиграњето на Аргентинецот Роке Меса, кој поради суспензија нема да настапи против Еспањол.

Екипата на Еспањол славела на три од четирите домашни средби што досега ги има одиграно против Леганес, при што гостите во тие 270 минути игра не постигнале ниту еден погодок.

 

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Калјари – Аталанта               ГГ 3+

Вилјареал – Барселона         ГГ 3+

Ливерпул – А. Вила               1 и 3-

Саутемптон – Ман. Сити      2 и 3+

Се вчитува...