ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Оребро – Малме              2 и 3+

Малме има удобна предност на врвот на табелата во шведското првенство, во очекување да ја продолжи серијата одлични резултати од пред репрезентативната пауза. Во последните 12 кола тимот на Малме забележа 10 победи и две реми и сега со право ја има улогата на апсолутен фаворит против Оребро.

Домаќините претрпеа порази во три од последните четири кола, лоша увертира за дуелот со лидерот на табелата.

На последните девет натпревари меѓу Оребро и Малме редовно се постигнуваат најмалку по три погодоци, при што Малме забележал дури осум победи.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

ХИФК – Хелсинки             2 и 2+

Валур – Копавогур            4+

Ленс – ПСЖ                        3+

Есторил – Арука                1

Се вчитува...