ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Интересни натпревари се на понудата за обложување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

МИРАНДЕС – ВИЛЈАРЕАЛ        2

Мирандес веќе ги елиминираше Селта и Севилја, но тешко е да се поверува дека овој второлигаш ќе успее да земе уште еден прволигашки скалп. Вилјареал покажа дека знае како да се справи со вакви предизвици, во последните две кола од Копа дел реј како гостин славеше против Џирона (0-3) и против Рајо Валјекано (0-2).

Севкупно гледано, на последните седум гостувања во сите натпреварувања „жолтата подморница“ забележа шест победи и едно реми, овој тим го има третиот најдобар напад во лигата (по Барса и Реал Мадрид), а во ситуација кога дополнително се засили со Пако Алкасер за очекување е Вилјареал да слави против Мирандес и да се пласира во следната рунда од кралскиот куп.

 

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Тотенхем – Саутемптон           1 и 2+

Монпелје – Мец                         1

Лацио – Верона                          1 и 3+

Макаби – Химки                        1 хенд.

Се вчитува...