ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Бројни натпревари од фудбал, кошарка, ракомет… се на денешната програма за обложување, а ова се нашите саботни предлози.

СИНГЛ НА ДЕНОТ

ВЕРДЕР – У. БЕРЛИН             1

Вердер речиси цела сезона ги разочарува своите навивачи, овој тим се наоѓа во опасната зона за испаѓање од елитното друштво, но по елиминацијата на Борусија Дортмунд во Купот на Германија, сега во екипата од Бремен владее оптимизам за вртење на нов лист, влегување во победничка серија и бегање од дното на табелата.

Дуелот со Унион Берлин е идеален за такво нешто ако се знае дека гостите на последните пет средби надвор од Берлин имаат само еден бод, и тоа на дуелот со „фенерџијата“ Падерборн. Вердер на последните четири домашни средби не освои ниту еден единствен бод, но време е таа „црна серија“ конечно да биде прекината.

 

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Верона – Јувентус                2 и 2+

Шалке – Падерборн            1 и 2+

Торино – Сампдорија         1

Стоук – Чарлтон                   1

Фиорентина – Аталанта     3+

Се вчитува...