ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Интересни натпревари се играат ширум Европа, ова се нашите предлози…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Парма – Лацио                       2 и 2+

Лацио пропушти одлична шанса на дуелот со Рома да се приближи до Јувентус, но пресметката со Парма е идеална можност за римскиот клуб да го искористи вчерашниот пораз на „старата дама“ во Верона. Парма досега им создаваше многу проблеми на фаворитите, но мора да се истакне дека домаќините сега ќе го немаат во тимот повредениот Кулушевски, како и најдобриот напаѓач Жервињо, кој се обиде со штрајк да се избори за трансфер пред крајот на преодниот рок, па сега е казнет од тренерот.

И традицијата е целосно на страната на „лацијалите“, кои на последните четири средби против Парма имаат четири победи, со импресивна гол-разлика 12-1.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Р. Сосиедад – Атлетик Б.      1

Бетис – Барселона                  3+

Баерн М. – Лајпциг                1 и 3+

ПСЖ – Лион                             1 и 3+

Се вчитува...