ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Почеток на ново коло со интересни натпревари во билтенот за обложување…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Сент Паули – Динамо Д.       1

Дуел на две екипи од дното на табелата во втората германска лига, Сент Паули мора да слави над „фенерџијата“ Динамо Дрезден за да си ги зголемат шансите за опстанок.

Динамо е убедливо последен со само 17 освоени бода, тимот од Дрезден нема триумф на гостувањата (седум постигнати гола на 10 средби надвор од својот стадион), па на оваа екипа лошо и се пишува на вечерашниот меч во Хамбург. Сент Паули на претходниот домашен дуел ремизираше со силниот Штутгарт (1-1), но домаќините овојпат мора да одат на цел плен ако сакаат да останат над „опасната зона“ на табелата.

 

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Салцбург – ЛАСК Линц              ГГ 3+

Хал – Свонси                                  3+

Еупен – Гент                                   2

Башакшехир – Бешикташ          1

Се вчитува...