ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Осминафинален дуел од Лигата на шампионите повторно е наш предлог за сингл на денот…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Лион – Јувентус                  2

Лион дури минатиот викенд на дуелот со Мец ја прекина серијата од четири меча без триумф во француското првенство. Овој тим се соочува со сериозни проблеми по тешката повреда на Депај, во меѓувреме се повредија и Коне и Рене Аделаид, па тешко е да се поверува дека избраниците на Руди Гарсија ќе најдат начин да го запрат Јувентус.

„Старата дама“ најавува атак на европската круна, а на патот кон таков успех победата над сосема просечниот состав на Лион не би требало да биде доведена во прашање. Дибала и Роналдо повторно ќе стартуваат од првата минута, a шанса од клупата ќе чека Игуаин, кој се рехабилитираше од повредата. Максимално подготвен за настап е и Пјаниќ, кој ќе може да настапи на дуелот против својот поранешен клуб.

 

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Брага – Г. Ренџерс                1

Мидлсброу – Лидс                2 и 2+

Реал М. – Ман. Сити            3+

Мачва – Б. Топола               0-2 гола

Се вчитува...