ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Нова богата понуда во обложувалниците за викендов, ова се нашите предлози за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Ним – Олимпик Марсеј             2

Серијата добри резултати на Олимпик Марсеј беше прекината со неочекуваниот домашен пораз од Нант минатиот викенд. Тимот од Марсеј има удобна предност на второто место на табелата, но и е далеку поквалитетен од составот на Ним.

Екипата на нашиот репрезентативец Влатко Стојановски ја очекува напорна битка за опстанок до крајот на сезонава, а згора на тоа вечерва ќе мора да се снаоѓа без помошта на Бриансон, фудбалерот за врска кој доби директен црвен картон за груб старт на натпреварот против Рен минатиот викенд.

Олимпик Марсеј има три победи на последните четири дуели со Ним, традиција што се очекува уште повеќе да се подобри на вечерашната пресметка меѓу овие два ривали.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Р. Сосиедад – Валјадолид             1 и 2+

Архус – Хобро                                   1 и 2+

Норвич – Лестер                              ГГ 3+

Оксер – Ниорт                                  1

Се вчитува...