ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Нашиот предлог за сингл на денот пристигнува од романскиот шампионат…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Клуж – Астра               3+

Клуж несреќно беше елиминиран од Севилја од Лигата на Европа, па сега целосно ќе го насочи вниманието кон битката за титулата во романското првенство. Клуж на почетокот од плејоф-фазата е на делба на првото место заедно со Крајова, со пет бода предност во однос на денешниот ривал.

За очекување е Клуж да тргне офанзивно кон противничкиот гол, a Астра вообичаено е клуб што игра ефикасни средби (пет од последните шест завршиле 3+). Четири од последните пет натпревари меѓу овие два ривали завршиле со најмалку три постигнати погодоци.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Портсмут – Арсенал            2 и 2+

Санта Клара – Порто           2 и 2+

Бенфика – Мореиренсе      1 и 2+ п.п.

Хановер – Хол. Кил             1х и 2+

Се вчитува...