Екс-вардарецот Којашевиќ за Војводина даде гол директно од корнер (ВИДЕО)

Поранешниот фудбалер на Вардар, црногорскиот интернационалец Дамир Којашевиќ, на денешниот меч од Суперлигата на Србија постигна гол директно од корнер. Фудбалерите на Војводина го победија Рад со 3-0, Којашевиќ во 21 минута прв го отвори резултатот, и тоа со неверојатен погодок директно од аголот…

Се вчитува...