Елмас добива друштво во Наполи – Алиоски пред трансфер во Серија А

Италијанскиот Наполи е заинтересиран за услугите на македонскиот репрезентативец, Езгјан Алиоски пренесува „Тутоспорт“. Раководството на тимот од Неапол бара замена за Гулам, а како главна цел е Алиоски кој игра одлична сезона во англискиот премиерлигаш Лидс.

Алиоски се уште не го продолжи договорот со Лидс и се поизвесно е дека тој ќе го напушти „Илан роуд“. Доколку премине во Наполи, Македонија ќе има дури двајца репрезентативци во Наполи, бидејќи популарниот Џани ќе му се приклучи на Елиф Елмас кој од 2019 е дел од калчолигашот.

Се вчитува...