Федерика Пелегрини симбол на надеж во Италија, шампионката се врати во базенот (ВИДЕО)

Повеќекратната светска шампионка, Федерика Пелегрини по шест седмици пауза се врати во природната средина, во водата во базен откако во Верона беа отворени овие спортски објекти. Ова за најдобрата италијанска пливачка требаше да биде период за подготовки за настап на Летните олимписки игри во Токио, но поради одлагањто на ЛОИ и поради целиот застој што го предизвика коронавирусот, Пелегрини сега само полека ќе се враќа во форма. Во текот на оваа година нема да има големи пливачки настани.

 

 

 

View this post on Instagram

 

Dopo 6 settimane….. #likeababy 👧🏼

A post shared by Federica Pellegrini (@kikkafede88) on

Се вчитува...