Феноменалниот Гризман и донесе на Барса триумф на тешкото гостување кај Вилјареал (ВИДЕО)

Антоан Гризман е херојот на Барселона во победата на каталонскиот гигатн на тешкото гостување кај Вилјареал од 1-2 во 32. коло во шпанската Ла лига. Домаќините во 26. минута поведоа со голот на Чуквезе. Само минута подоцна Гризман израмни на 1-1, а конечните 1-2 ги постави во 35.

До крајот за издвојување е и директниот црвен картон на Тригерос во 65. минута.

 

 

Се вчитува...