Фјури: Готово е, имам се што ми треба не се враќам повеќе во рингот

Тајсон Фјури, светскиот боксерски првак во тешка категорија во саботата пред распродадениот „Вембли“ ја одбрани шампионската титула со нокаут против Дилан Вајт, а и покрај тоа што остави простор за враќање во рингот, сега ја ја отфрли можноста за истото.

Имено, во емисијата „Пиерс Моргна без цензура“ изјави како има се што му е потребно во животот и не гледа потреба да се врати во рингот.

„Јас завршив и тоа е вистина. Среќен сум, здрав, сеуште ми работи мозокот и можам да говорам. Имам убава сопруга, шест деца, шампионски појаси, доволно пари, успех и слава. Што ми треба повеќе“, изјви Фјури.

Фјури во својата кариера 33 пати се бореше со противниците, а забележа 32 победи од кои 23 со нокаут. Eден меч заврши нерешено.

Се вчитува...