ФОТО: „Комити“ подготвуваат поддршка за Вардар за мечот со Шкупи

И покрај тоа што, поради пандемијата на коронавирусот, не е дозволено присуство на навивачи на трибините на македонските стадиони во Првата лига, сепак „Комити“ не го оставаат својот Вардар за пресметката со Шкупи од 5. коло која стартува од 16 часот.

Најверните вардарови навивачи веќе се собраа во Градскиот парк, па од надворешниот дел на трибините ќе го бодрат својот клуб во желбата за прволигашки бодови.

Се вчитува...