Го видовте ли новиот имиџ на Златан Ибрахимовиќ?

Златан Ибрахимовиќ е во центарот на вниманието на италијанската јавност и кога е повреден и не може да настапува за својот Милан.

Тој вчера се појави на „Сан Сиро“ за дуелот со Удинезе, шокирајќи со новиот имиџ – долгата коса врзана во долга плетенка зад грбот.

Златан е „фаца“ во сите изданија, па така и со најновиот имиџ.

Се вчитува...