Ѓоковиќ е најстариот полуфиналист во историјата на турнирот во Женева

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се пласираше во полуфиналето на АТП турнирот во Женева, откако го совлада Холанѓанецот Талон Грикспор во два сета, со 7-5 и 6-1.

На тој начин, Ѓоковиќ стана најстариот тенисер кој успеал да дојде до полуфинале на овој турнир.

Турнирот во Женева се игра за награден фонд од 579.000 евра.

Се вчитува...