Ѓоковиќ маскиран во кловн играше тенис со деца (ВИДЕО)

Најдобриот тенисер на сите времиња Новак Ѓоковиќ пред обврските на турнирите во Рим и Париз реши да ја посети Црна Гора, каде беше во Тиват. На шеталиштето во строгиот центар на градот, српски спортист облечен во костим на кловн играше тенис со деца.

Со маска под која можеше да се погоди дека е еден од најдобрите спортисти на сите времиња, Ѓоковиќ се појави во Тиват, а таму размени удари со девојки и момчиња кои овој ден ќе го паметат засекогаш.

Се вчитува...