Ѓоковиќ наместо на тренинг, на трибина: Не се осмели да го пропушти мечот на Надал (ВИДЕО)

Првото коло од грен-слемот Ролан Гарос донесе спектакулен меч помеѓу Александер Зверев и Рафаел Надал кој предизвика големо внимание во очите на јавноста.

Истиот не се осмели ни да го пропушти легендарниот Новак Ѓоковиќ кој наместо на сопствен тренинг пред утрешниот натпревар го најде своето место на трибините на „Филип Шатрије“.

Легендарниот Шпанец мака мачи во средбата против Германецот кој има предност од два сета и се наоѓа пред победа.

Се вчитува...