Ѓоковиќ прво по орден кај Додик, па потоа на една песна кај Ханка Палдум (ВИДЕО)

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ доби орден за огромен допринос на спортот, од страна на претседателот на Република Српска, Миле Додик. На Новак, најголемото признание во Република Српска му е доделено уште во 2013 година, но дури сега се створија услови да му биде врачено. Најдобриот тенисер во светот во текот на својата посета се сретна и со пејачката Ханка Палдум со која заедно запеаја неколку стихови.

 

 

View this post on Instagram

 

Zapjevali smo zajedno čuvenu “Crne kose” koju @djokernole voli 💕

A post shared by Hanka Paldum official (@hankapaldum_official) on

Се вчитува...