ГОЛ НА КОЛОТО: Босанчиќ директно од слободен удар од гредата во мрежа (ВИДЕО)

Српскиот интернационалец во редовите на Струга ТЛ, Немања Босанчиќ е предодреден за евро-голови во македонскиот шампионат.

Босанчиќ со прекрасен гол директно од слободен удар од 20 метри, со погодок од гредата во мрежата успеа да донесе реми (1-1) за својот тим на гостувањето против Ренова во Тетово.

Се вчитува...