ГОЛ НА КОЛОТО – Ѓорѓиев ефектно во последната секунда донесе победа за Борец (ВИДЕО)

Без сомнение, Ѓорѓи Ѓорѓиев е во фокусот на вниманието на фудбалската јавност по денешното 6. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Ѓорѓиев на ефектен начин со глава, буквално во последните секунди од средбата, донесе победа од 1-2 за Борец на гостувањето против Силекс во Кратово. Погодокот на Ѓорѓиев без сомнение може да се смести и меѓу најубавите од оваа рунда натпревари во домашниот шампионат…

Се вчитува...