Гол-шоу на Пандев: Втор погодок, Наполи е на колена (видео)

Горан Пандев е кошмар вечерва за фудбалерите и навивачите на Наполи откако македонскиот голгетер за помалку од половина час го постигна и вториот гол за Џенова, за водство на овој тим од 2-0 против фаворитот од Неапол.

По водечкиот погодок за 1-0, Пандев повторно одлично се снајде во шеснаесетникот на „наполитанците“, на додавање на Зајц постигнувајќи го и вториот гол, овојпат со помош на дирекот од голот на Оспина.

Џенова е на добар пат да го изненади големиот фаворит и да освои значајни три бода во трката за опстанок, за што најзаслужен дефинитивно ќе биде токму Пандев.

Се вчитува...