Голема победа на Андоновски и Американките против вечниот ривал Бразил (ВИДЕО)

Македонскиот стратег Влатко Андоновски стигна до голема со женската фудбалска репрезентација на САД во мега дуелот против вечниот ривал Бразил. Американките беа подобри од Бразилките со 2-0 во второто коло од „SheBelieves Cup“.

Стрелци на головите за САД беа Прес во 11. и Рапино во 88. минута. Во првото коло од ова натпреварување САД славеше над Канада со 1-0.

 

Се вчитува...